מה כוללים שירותי כדולה – תומכת לידה

אני אלווה אותך ואת בן זוגך כבר לפני הלידה.

תהליך הליווי לפני הלידה הוא דינמי. לרוב הליווי מתחיל בין השבועות 28-32, אולם אפשר להתחיל את התהליך לפני או אחרי המועדים הללו. מומלץ שתצרי עימי קשר בהקדם על מנת שנוכל לקיים מפגש היכרות בלתי מחייב.

לפני הלידה

הכנה לפני הלידהאני מציעה שני מפגשים לפני הלידה:

מפגש היכרות

המפגש הראשון הוא מפגש היכרות של כשעה, ללא כל התחייבות. מטרת המפגש היא קודם כל היכרות. חשוב שתהיה כימיה ביננו ושתרגישו בנוח. נעשה ביחד תיאום ציפיות ביחס ללידה.

נדבר על סימני לידה, ונתחיל לתרגל נשימות כי זה אחד הכלים המרכזים בלידה כדי להתמודד עם כאבים.

ברגע שהחלטתם שאני אהיה הדולה שלך, אני אהיה זמינה בכל זמן בטלפון או במייל, לכל שאלה, דאגה, חשש והתייעצויות.

המפגש השני

המפגש השני יימשך כשעתיים והוא יורכב משלושה שלבים:

  • היכרות עם תהליך הלידה וגיבוש תוכנית לידה אישית. אציג לך את הידע והכלים שברשותי כדי להקל עליך ולקדם את תהליך הלידה. אלה יכולים לכלול מגע, נשימה, הרפיה, תנועתיות, תנוחות, מים, שיאצו, ארומטרפיה, הומאופטיה ודמיון מודרך.
  • שלב מעשי בו נתרגל ביחד נשימות, תנוחות ועיסויים שונים אשר יסייעו להקל על הכאבים ולקדם את הליך הלידה.
  • אני אעניק לך עיסוי עדין כדי להכיר קצת את גופך ולהתבונן בתגובות שלו.

בלידה

דולה תומכת לידהכשיתחילו סימני לידה, אנחנו נהיה בקשר טלפוני, ומהרגע שבו את תהיי זקוקה לנוכחותי, אגיע לביתך או לבית החולים (לפי המצב). אני אתמוך בך, ארגיע אותך, אעודד אותך ואעניק לך ביטחון ורוגע. אני אציע לך כלים להתמודד עם הכאב ולקדם את תהליך הלידה.

נוכחות הדולה מתאימה לכל סוגי הלידה

אני רוצה להבהיר נקודה שלעיתים יש בלבול לגביה: הנוכחות של דולה מתאימה לכל סוגי הלידה. אני מלווה נשים הבוחרות ללדת בלי משככי כאבים (לידה טבעית) ונשים הבוחרות ללדת עם אפידורל, כאחד.

הנקודה החשובה היא שהאישה תלד בדרך הנכונה עבורה לאחר שהיא קיבלה את כל האינפורמציה הנדרשת ("בחירה מודעת"). אני אסייע ואעביר את הידע המקצועי מבלי להתערב בהחלטות שלך ותוך התחשבות מוחלטת בבחירות שלך.

במקרה של לידה טבעית (בלי משככי כאבים) אני מסייעת ליולדת להתמודד עם הצירים ולקדם את הלידה באמצעות את ארגז הכלים שלי (לדוגמה: נשימות, עסויים בגב התחתון, מקלחות עם מים חמים, תנועתיות ותנוחות שונות והומאופתיה).

במקרה של לידה אפידורלית אני מסייעת ליולדת להתמודד עם הצירים ולקדם את הלידה עד שהיא תקבל את האפידורל. לעיתים השלב הזה עלול להימשך כמה שעות. לאחר מכן אני אעזור ליולדת להזיז את גופה (דרך החלפת תנוחות, נענוע וסיבובי אגן) כדי לאפשר את ירידת התינוק באגן היולדת כשהיא מוגבלת בתנועותיה ולא מסוגלת לעזוב את המיטה שלה.

לאחר הלידה אשמח לעזור ולהדריך אותך בהנקה הראשונה שהיא כל כך משמעותית עבור התינוק ועבור האם, תוך שאכבד את הפרטיות והאינטימיות שלכם.

מפגש נוסף לאחר הלידה

אני אבוא לבקר אותכם בביתכם למפגש סיכום לידה. אנחנו נדבר על הלידה ועל החיים החדשים עם התינוק. אני אעזור לכם להתמודד עם קשיים שנתקלתם בהם לעיתים קרובות (בכי, הנקה, וטיפול ראשוני בתינוק). אני אשאר לשירותכם בכל שאלה או דילמה שתתעורר לאחר מכן.

כדולה פוסט פרטום (דולה אחרי לידה) אני אוכל גם להעניק במידה והדבר נדרש עזרה יותר משמעותית וקבועה בתקופה הראשונה לאחר הלידה (ראה בדולה אחרי לידה).

אני מזמינה אותך להתקשר אלי בהקדם האפשרי כדי לקבוע מפגש היכרות.

אן-ולרי אדלר
דולה – מדריכת הכנה ללידה
052-8500507
annevalerie.adler@gmail.com

Share Button