אן-ולרי אדלר

אן-ולרי אדלר דולהשמי אן-ולרי, ואני דולה (תומכת לידה), מדריכת הכנה ללידה ודולה לאחר לידה.

אני נשואה ואמא לשלושה בנים מקסימים ואנחנו מתגוררים באזור המרכז. אני גדלתי בג'נבה בשוויץ וצרפתית היא שפת האם שלי. אני דוברת שוטף גם עברית ואנגלית.

בעבר הייתי עורכת דין ועסקתי בתחום הזה יותר מ-10 שנים. במשך השנים, לאחר כל לידה שהיתה לי, התעוררו אצלי שאלות לגבי המקצוע שלי, ולאחר לידתו של בני השלישי ותהליך אישי שעברתי, החלטתי לפנות לעולם הלידה.

את הכשרתי כדולה קיבלתי בבית ספר להכשרת דולות "אמאלדת" שבבית החולים לניאדו, בהדרכת גילה רונאל ואירית פלקוביץ המדהימות. בהמשך, הוכשרתי כמדריכת הכנה ללידה ודולה פוסט פרטום (לאחר הלידה) במכללת דיאדה בתל-אביב.

בכל לידה שאני מלווה אני מברכת את היום שבו החלטתי לעשות את השינוי המקצועי. אני מאוד אוהבת ללוות זוגות או יולדות בתהליך הקסום של ההריון והלידה, ועבורי בכל פעם מתרחש נס חדש שמעורר בי התרגשות רבה.

אני שמחה מאוד להעניק תמיכה פיזית, נפשית ורגשית להורים לעתיד ברגע כל כך משמעותי בחייהם.

עד היום ליוויתי עשרות רבות של יולדות בבתי חולים שונים בארץ ורכשתי ניסיון רב בכל סוגי הלידות: לידות טבעיות, לידות אפידורליות, לידות ראשונות ולידות חוזרות, לידות vbac (לידה וגינאלית אחרי לידה קיסרית), לידות מכשירניות (ואקום, מלקחיים), לידות קיסריות ולידת תיאומים.

אני מלווה גם בהתנדבות פליטות מאריתריאה, אתיופיה וסודן דרך הארגון המבורך "הגר ומרים". התמיכה אותה אני מעניקה לנשים הנפלאות הללו, הנמצאות בארץ לרוב לבד בלי משפחה וללא ידיעת השפה, משמעותית מאוד עבורי.

תפיסת העולם שלי ביחס לתהליך הלידה

אני מאמינה שלכל יולדת יש את שביל הלידה הייחודי שלה. כל יולדת מגיעה ללידה עם העבר שלה בפן הפיסי והרגשי, עם הגוף שלה, עם הכוחות והחולשות שלה, עם סף הכאב שלה ועם הרגישויות שלה. הכי חשוב לי ללוות את היולדת בדרך המתאימה לה באופן ייחודי, הכל לפי הרצונות והשאיפות שלה.

אני נמצאת כאן כדי להדריך ולכוון אותה, להקל עליה, לתמוך בה ובבן זוגה, אבל בסופו של דבר זאת הלידה שלה. להיות דולה עבורי זה לא רק לבצע פעולות אשר יקלו עליה, אלא גם להיות עבור היולדת, להרגיע אותה ואת בן זוגה, להניח יד רגועה על מצחה, להעניק לה רוגע וביטחון ולהפוך את חווית הלידה כולה לנעימה יותר וטובה יותר.

Share Button